Projekt megnevezése:
Ipari park létesítése Sülysápon
Projekt azonosító száma:
VEKOP-1.2.2-15-2016-00025
Kedvezményezett:
Sülysáp Város Önkormányzata
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege:
399,2 millió Ft
A finanszírozás típusa:
Európai Regionális Fejlesztési Alap, valamint hazai központi költségvetési előirányzatból, vissza nem térítendő támogatás.
A projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja:
2017.06.26.
A projekt fizikai befejezésének tervezett időpontja:
2021.01.31.
SAJTÓKÖZLEMÉNY - 2019.03.25.
Megkezdődik az Ipari park létesítése Sülysápon
2019 márciusában, az utolsó közmű-egyeztetési szakvélemény elkészültével megkezdődik a 10 hektáros ipari park fejlesztés Sülysápon.
A település 2017. júniusában nyert el 307,24 millió Ft támogatást a gazdasági terület közművesítésére, útépítésre és egy új, 1150 nm-es csarnok megépítésére.
A fejlesztés egy 10 hektár nagyságú területen valósul meg. A fennmaradó területen az önkormányzat egy hozzávetőleg 1150 m2 nagyságú csarnokot kíván kiépíteni, valamint az üres területeken az alapvető infrastruktúrát megteremteni, mely magában foglalja az áram, gáz, csatorna, közvilágítás és feltáró útjának földburkolati kiépítését.
A projekt teljes bekerülési költsége bruttó 307.239.452 Ft, amelyhez ugyanennyi támogatást igényel Sülysáp, 100 %-os támogatási intenzitás mellett.
A beruházás célja a településen található ipari park saját tulajdonában lévő részén alapinfrastruktúra kiépítése, valamint az egyik legjobb közlekedési kapcsolatokkal rendelkező telkén egy 1150 m2-es csarnoképületet felépítése, melynek későbbi bérbeadása és ez úton történő hasznosítása alapvetően járul hozzá a térség gazdasági fejlesztéséhez és munkahelyek teremtéséhez.
Az önkormányzat számára az utóbbi időszakban számos olyan észrevétel érkezett, amelynek értelmében szükség lenne ipari terület kialakítására, mivel Budapest már nem képes őket befogadni. Szükségszerűségét az is alátámasztja, hogy a járás központjában, Nagykátán sem található ilyen igények kielégítésére szolgáló terület. A fejlesztés által létrehozott terület hasznosítása biztosított, az önkormányzat már több együttműködési megállapodást írt alá potenciális bérlőkkel. Előreláthatólag körülbelül 20 vállalkozás számára nyújt majd lehetőséget az ipari terültet tevékenység folytatására.
A fejlesztés egy 10 hektár nagyságú területen valósulna meg, melynek csak nagyon kis hányada van a vállalkozások tulajdonában. A fennmaradó területen az önkormányzat egy hozzávetőleg 1150 m2 nagyságú csarnokot kíván kiépíteni, valamint a fennmaradó üres területeken az alapvető infrastruktúrát megteremteni, mely magában foglalja az áram, gáz, csatorna, közvilágítás és feltáró útjának földburkolati kiépítését.
A nagyvállalati működési terek megváltozása, a kis- és középvállalkozások tömeges megjelenése, valamint a gazdasági szerkezet átalakulása és a fogyasztási igények újrarendeződése együttesen hatott a telephelyekkel szemben jelentkező igények radikális megváltozására. Így kézenfekvővé vált egy fejlesztés, mely nagyban hozzájárul a kistérség és a helyi igények kielégítéséhez.
A támogatási konstrukció hosszú távú célja nagyon jól igazodik a sülysápi fejlesztés céljaihoz, hiszen a betelepülő vállalkozások meglévő, illetve új telephelyeik kialakítása és fejlesztése, a vállalatközi együttműködések infrastrukturális hátterének biztosítása. Az iparterület az infrastruktúrafejlesztést célzó beruházásokon keresztül alkalmassá válhatnak regionális gazdaságélénkítő hatás kifejtésére egyaránt. Az üzleti infrastruktúrát igénybe vevő vállalkozások számának növekedésével javul a gazdasági aktivitás, illetve nő a versenyképesség a magasabb minőségű és szélesebb körű szolgáltatásokat által. Célcsoportunk alapvetően a sülysápi és környékbeli vállalkozások, akik nagy munkahely teremtési és üzletfejlesztési potenciállal bírnak.
Jelen fejlesztéssel a cégeknek tudnánk segíteni, hogy helyben tudjanak működni és a helyi lakokat tudják alkalmazni, ezzel csökkentve az ingázók számát, a munkanélküliségi rátát és a közlekedési torlódásokat. A projekt megvalósítási időszaka a maximális 36 hónap, 2017.01.01-től 2019.12.31-ig, majd ezt követi az öt éves fenntartási időszak, amit 2024.12.31-ig vállal az önkormányzat.
A projekt teljes bekerülési költsége bruttó 307.239.452 Ft, amelyhez ugyan ennyi támogatást igényel Sülysáp, 100 %-os támogatási intenzitás mellett.