Egészséges és Erkölcsös Ifjúságért Alapítvány



Egészséges és Erkölcsös Ifjúságért Alapítvány
Székhelye: 2241. Sülysáp, Kápolna u. 3.
Státusza: közhasznú
Adószáma: 19180117-1-13
Elnöke: Szabó László
Telefonszáma: +36 (20) 823-0318
Az alapítvány honlapja: www.tapio.hu
 

Egészséges és Erkölcsös Ifjúságért Alapítvány


Az Egészséges és Erkölcsös Ifjúságért Alapítvány - az alapító okiratában foglalt célkitűzésének megfelelően - 1991-es alapítása óta folyamatosan foglalkozik az ifjúság egészségi, erkölcsi, vallási, családi és értékteremtő közösségi nevelésével a Váci Egyházmegye területén. Programjai célcsoportja a 6-25 éves korú gyerekek és fiatalok, akik számára hat ún. ifjúsági régiót hoztak létre. A régiókat 10-12 egymáshoz közeli település alkotja, elnevezéseiket pedig a rajtuk átfolyó vízfolyásokról kapták. Így született a Tápió menti, a Tisza menti, a Galga menti, az Ipoly menti, a Dél-Duna menti és az Észak-Duna menti Ifjúsági Régió. Ezekben a régiókban - egymással párhuzamosan - rendszeresen szerveznek ifjúsági programokat.

Programjaikon évente mintegy 700-800 fiatal vesz részt, akikkel igyekszenek hosszútávon foglalkozni. A résztvevők alapvetően két csoportra oszthatók. A többségüknek nincs a környezetében megfelelő közösség, ahol hasonló érdeklődésű fiatalokkal lehetnek együtt, így rendszeresen részt vesznek ezeken az alkalmakon. Barátkoznak, kikapcsolódnak, tanulnak és közben - reményünk szerint - jó irányba nevelődnek is. Számukra a közösségi élmény megtapasztalásának lehetőségét szeretnék megteremteni.
A fiatalok egy része azonban jóval mélyebben bekapcsolódott a munkánkba, így összességében a szervezők közel 150 önkéntessel dolgoznak együtt az ifjúsági régiókban. Mivel munkájuk és céljaik egyik lényeges szempontja az is, hogy a fiatalok aktívan és önállóan dolgozzanak közösségeikben, igyekszenek minél szélesebb körben bevonni őket programjaink szervezésébe és lebonyolításába, illetve lehetőség szerint támogatják önálló kezdeményezéseiket is. Ennek jegyében a találkozók és táborok előtt tartott megbeszéléseken felosztják az aktuális programmal kapcsolatos tennivalókat, lehetőleg úgy, hogy mindenki kapjon egy számára megfelelő feladatot. Egy idő után ezek a fiatalok a közös munkában megedződve önállóan is alkalmassá válnak közösség alakítására és vezetésére.

Az alapítvány a jövőben is szeretné támogatni a régió ifjúsági közösségeit, legjobb tudásuk szerint áldozatkészségre, felelősségtudatra, önállóságra és öntudatra nevelve a programjaikon részt vevő gyerekeket, fiatalokat.