Megújult a Szent István téri játszótér

Kezdetét vette a Játszótérprogram 2.0

2017. augusztus 19-én, a Sülysápi Városnap keretében adtuk át a legújabb játszóterünket a Szent István téren. Az azóta eltelt napokon megmutatkozott, mekkora igény van a korszerű, jó állapotú játszóterekre Sülysápon.



Az önkormányzat az első játszótérprogram keretében 2008-2010 között négy új játszóteret épített teljesen önerőből a város négy településrészén azért, hogy minden gyermek számára elérhető legyen egy minőségi játszóhely. Sajnos az évek alatt – főként a folyamatos rongálásoknak köszönhetően, a karbantartások ellenére is – a szép játszótereink lepusztultak, így 2017-re a négyből kettő (a Szent István téri és az almáskerti) teljesen használhatatlanná vált.

A város hosszan elnyúló településszerkezete számos extra nehézséget állít a városvezetés elé más településekhez képest: legalább négy játszóteret kell folyamatosan fenntartanunk, hogy a települési alközpontokban (de így van ez pl. a szétaprózódott óvodaépületek, a 3 iskolaépület, a 2 focipálya, kulturális helyszínek stb. esetében is). Ez jelentős többletköltséget eredményez a teleülés méretéhez képest.

Augusztusban új eszközöket telepítettünk a Szent István téri játszótérre: az új, modern, időt- és rongálásálló fém vázakra szerelt masszív műanyagburkolatok kerültek. A térről így felszabaduló játékokat felhasználjuk majd a Hevesy park és a Kastélykert játszótereinek javítására, eszközpótlásra, amíg azok is meg tudnak újulni. Az almáskerti játszóteret a nyár végén teljesen elbontjuk, majd kora ősszel teljes talajfrissítést, füvesítést, faültetést végzünk. Ezzel „lakhatóvá” tesszük a környezetet, a jövő évben pedig itt épülhet majd egy teljesen új játszótér.

A Játszótérprogram 2.0 azt tűzte ki céljául, hogy 2 éven belül mind a 4 játszótér megújuljon, lehetőség szerint bővüljön, és időtálló megoldásokkal növeljük az élettartamukat. Ehhez lehetőség szerint pályázati forrást is szeretnénk felhasználni, csökkente a saját önerőnk mértékét.

A Szent István téri játszótér 4,8 millió forintba kerül, amit teljes mértékben önerőből, a 2017-es költségvetés terhére valósít meg az önkormányzat. Az új eszközök gyártását és telepítését a sülysápi kötődésű Faberland Kft. végezte. A fejlesztés keretében hamarosan közvilágítás és térfigyelő kamera is kerül a térre, így reményeink szerint jelentősen visszaszorul majd a rongálások mértéke.

Katus Norbert